Letos se již po čtvrté sejdeme ke společným oslavám masopustu ve Slaném. Začínat budeme v neděli 26. února ve tři hodiny odpoledne na slánském náměstí.

Čeká nás korunovace královny masopustu, společný průvod masek napříč městem „tam a zase zpět“, skotačivý medvěd, rumová kára od Fanyho, tanec a na závěr kapela Dřeváci na náměstí.

A jak se na to připravit? Tak především – POŘÁDNĚ SE ZAMASKUJTE!

Mámy, tátové, děti, psi… Masky jsou to, co dělá masopust masopustem a velkou zábavou. Jednorožci, draci, báby s nůší, smrtky, piráti, delfíni, princezny, papoušci, tygři… všichni jsou vítáni!

A co dál? HUDBA. Hudebníci…

Hrajete na nějaký supr průvodový nástroj? Trumpety, pozouny, harmoniky, dudy, housle, violy, šalmaje, saxofony, fagoty, lesní rohy, bubny, rumba koule, vozembouchy, činely, trombony, klarinety…

Nebo znáte kohokoliv kdo si chce masopustně zahrát?

HURÁ DOTOHO. Přijďte na náměstí se svým nástrojem a přidejte se k ostatním. Stydíte se? Nebojte. Od toho jsou právě masky! Tento den můžete dělat naprosto bláznivé věci a nikdo vás nepozná!

No… A co ještě? NAPEČTE koblihy pro kámoše! Koláče pro sousedy. A makové rohlíky pro cizí děcka do průvodu. Vaše dobroty přineste na tácku, v ošatce nebo i v nůši na náměstí a podělte se s ostatními. Chce to trochu kuráže. Ale nebojte – laskavost je oplácena laskavostí.

Přidejte se a udělejte letošní masopust o kousek víc opravdu masopustový, přátelský, zábavný a radostný.

                                         Lucie Valerová