Orientační sporty (orientační běh i orientační jízda na horských kolech – MTBO) jsou sporty pro celou rodinu. Jedná se o sport s pohybem v přírodě na čerstvém vzduchu, rozvíjí fyzičku, obratnost, samostatnost a schopnost rychle se rozhodovat. Úkolem závodníka orientačního sportu je překonat danou trať v co nejrychlejším čase. Trať je tvořena tzv. kontrolami, na kterých se nachází oranžovo-bílý lampión a zařízení k zaznamenání průchodu kontrolou. Mezi jednotlivými kontrolami si závodník volí trasu dle svého uvážení. Závodníci se dělí do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Orientační sporty jsou vhodné pro všechny věkové i výkonnostní kategorie – od vrcholově trénujících elitních závodníků, přes malé děti doprovázené rodiči, až po 70leté zkušené veterány.

Sportovní klub orientačního běhu Slaný je klub s dlouholetou tradicí a aktivní členskou základnou. Členové klubu se v průběhu roku účastní závodů na místní, oblastní, národní i mezinárodní úrovni. Klub pořádá každoročně vícedenní soustředění a pravidelně (mimo prázdniny) každý pátek odpoledne tréninky pro děti a mládež. Na tréninku novým zájemcům vysvětlíme základy tohoto sportu a můžete si vyzkoušeti své orientační schopnosti. Na trénink vám stačí starší sportovní oblečení, obuv do přírody a hlavně dobrá nálada. Pro děti do 10-ti let je vhodný doprovod dospělého či staršího sourozence.

V neděli 26. března pořádáme nesoutěžní závod v orientačním běhu ve Slaném – Kvíčku v lesoparku okolo Božího hrobu. Mimo jiné zde bude připravena jednoduchá fáborková trať pro děti. S dětmi může na této trati jít či běžet doprovod. Více informací k závodu se dozvíte na webových stránkách klubu: www.skobslany.cz.

Přijďte se v neděli proběhnout anebo projít s dětmi do probouzející se jarní přírody a vyzkoušet si vaše orientační schopnosti. Vítáni jste i na pátečních trénincích. Kde a kdy se tréninky konají, se dozvíte každý čtvrtek na webových stránkách klubu v sekci diskuzní fórum.

Na viděnou se těší členové SKOB Slaný.